Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím. 
 
 

HEADWAY - Základní informace

     
 

"Snímač HEADWAY spojuje brilantní výšky se zvučnými basy. Je dokonalý."
Ritchie Blackmore
 

Ritchie Blackmore, Robert Plant, Bob Dylan … to jsou jen tři známá jména uživatelů high-endových produktů anglické firmy HEADWAY MUSIC AUDIO Ltd..
Od října 2010 je celý sortiment tohoto špičkového světového výrobce dostupný i v České republice a na Slovensku.

 

Společnost HEADWAY MUSIC AUDIO Ltd. založil v roce 2006 pan John Litter. Zaměřil se výhradně na vývoj technologie a produktů špičkové kvality a to přineslo záhy úspěch. Akustická komba Shire King SK60 a SK120 byla ihned po svém uvedení na trh v roce 2008 skvěle přijata profesionálními i amatérskými hudebníky a znamenala zásadní krok pro rozšířená produktů společnosti mezi hudební veřejnost hledající maximální kvalitu a věrnost reprodukce akustického zvuku.

 

HEADWAY MUSIC AUDIO Ltd. je dnes největší dodavatel zesilovačů do ručně vyráběných nástrojů ve Velké Británii a druhý největší dodavatel zesilovacích systémů pro následnou instalaci. V současné době má zastoupení ve více než 25 zemích a přímo dodává špičkovým výrobcům hudebních nástrojů po celém světě. Zájem o jeho produkty neustále roste - nejvíce vyhledávanými jsou aktivní snímače High End HE4 pro montáž pod kobylku, komba Share King a „instant fit“ snímače The Band pro smyčcové nástroje.

 

Současný sortiment produktů HEADWAY tvoří zejména pasivní i aktivní snímače pro strunné a smyčcové nástroje, předzesilovače a akustické zesilovače.

  

 
   

Aktivní snímače HEADWAY určené pro instalaci pod kobylku Snake3 a HE4 využívají jako primární snímací člen v Evropě vyráběný unikátní citlivý piezoelektrický koaxiální drát. Tento nově vyvinutý drát je citlivý v okruhu celých 360 stupňů kolem své osy a snímá přirozený zvuk nástroje výrazně věrněji než ploché snímače. Zároveň se jedná o první materiál vyvinutý primárně pro hudební a audio aplikaci. Vyznačuje se výrazně těsnější vazbou a vodící uhlíkovou vrstvou s naprosto dokonalým stíněním.

To umožnilo dosáhnout ve snímačích řady HE4 vyráběných ve Velké Británii absolutně nulového šumu. Odstup šumu 98 dB je nižší než u mnoha profesionálních audio zařízení. Svojí nízkou základní resonanční frekvencí brání vzniku tvrdých, ostrých a vysokých špiček, které jsou, stejně jako pomalejší přirozená odezva, nevýhodou jiných piezoelektrických materiálů.

  

 
   

Předzesilovač EDB-1 (Sheer Acoustic Equaliser Direct Box) je extra výkonný víceúčelový kompaktní předzesilovač splňující maximální profesionální nároky. Jedná se o kvalitativně prvotřídní zařízení vhodné pro jakýkoliv akustický nástroj s minimálním zesilováním šumu vstupního signálu a zkreslováním zvuku.

EDB-1 nabízí nejen pětipásmový ekvalizer, ale také možnost mixování dvou kanálů. Na různé vstupy mohou být připojeny dva oddělené snímače nebo snímač a mikrofon.

Fantomové napájení je možné využít buď pro mikrofon nebo pro aktivní snímač, pro který v tomto případě není potřeba bateriový zdroj uvnitř nástroje. Napájení samotného předzesilovače je řešeno variantně stejnosměrným proudem nebo 9V baterií.

  

 
   

Zesilovače akustických strunných nástrojů Shire King nabízejí tu nejlepší kombinaci výkonu a vlastností pro vystupující hudebníky. Mohou být použity jako back-line zesilovače stejně jako osobní odposlechy.

Pětipásmový ekvalizer Baxandall na prvním kanálu umožňuje jak efektivní řešení zvukových problémů, tak i kreativitu, zatímco třípásmový ekvalizer Baxandall na druhém kanálu nabízí široký prostor pro dosažení požadovaného zvuku.

Zesilovače Shire King, vyvinuté ve Velké Británii, jsou skvěle znějícím a praktickým řešením rozhodujících, ale často velmi různorodých požadavků na maximálně kvalitní zesílení akustických hudebních nástrojů.

  

 

  

Podrobné informace o jednotlivých produktech naleznete na webových stránkách výrobce www.headwaymusicaudio.com.

 

Aktuální nabídku a ceny najdete na naší stránce Produkty.

 

Produkty žádejte ve svých obchodech hudebních potřeb:

Praha 1 - GuitarPark s.r.o., Jungmanovo náměstí 17 

Praha 3 - COUNTRYON - Hudební nástroje, U Vodárny 1225/4

Praha 6 - Audiopro s.r.o., Lužná 591

 

Nenaleznete-li obchod ve své blízkosti, kontaktujte přímo nás, nejlépe na naši emailové adrese headway@rozawood.cz.

Vybrané zboží Vám rádi zašleme.

 

 
 

News

28.03.2013 ROZAWOOD Blues OM-45 Mastervoice Reference

"This RW Blues OM-45 MV is the best OM type guitar I have ever played ..." - nice words from nice reference by our…

13.03.2013 FUZZ GUITAR SHOW 2013

Come to meet us on Scandinavia’s leading Guitar Show, which will take place in Eriksbergshallen, Göteborg, Sweden,…

News archive

Contact

ROZAWOOD, a.s.
Havířská 518
280 02 Kolín
Czech Republic
e-mail:info@rozawood.cz
 
 
ROZAWOOD WORKSHOP | FLATTOP GUITARS | ARCHTOP GUITARS | SPECIALTY GUITARS | RESOPHONIC GUITARS | OCTAVE MANDOLINS | MANDOCELLOS | CUSTOM SHOP | INSTRUMENTS FOR SALE | MASTERPIECES, LIMITED EDITIONS & CUSTOM GUITARS | TESTS & REFERENCES | DEALERS | PRICES | HEADWAY